Jak vybrat ruční pračku

Je malá, skladná a zvládne vyprat prádlo za pět minut. Tak by se dala definovat ruční pračka, která je ideální verzí na cesty nebo na chatu. Jejich pořizovací cena se pohybuje okolo 1 500 korun a kapacita se pohybuje okolo dvou až šesti kilogramů.

Můžete ji využít téměř kdekoliv. Potřebujete jen trochu vody a zásuvku s 230 V. Můžete si ji tedy klidně vzít i na dovolenou pod stan nebo do chatiček. Výhodou je i to, že v ní můžete prát také velmi jemné prádlo, které není do pračky vhodné. Proto se bude i do domácnosti na jemnější halenky či krajkované spodní prádlo a noční košilky.

 

Funkce a schopnosti ruční pračky

Obvyklá doba praní je pět až deset minut. Některé mini pračky nabízí i více programů na praní, kdy si obvykle můžete zvolit mezi šetrnějším a rychlejším praním. Spotřeba vody závisí na kapacitě spotřebiče. Pokud je jeho maximální kapacita okolo dvou a půl kilogramu, pak se spotřeba vody bude pohybovat okolo patnácti litrů. U větších ručních praček bude samozřejmě vyšší.

Mini pračky moc doplňkových funkcí nemají a liší se především kapacitou. Na trhu jich najdete poměrně málo, ale na občasné praní si jistě vybere svůj výrobek každý. Před koupí takového spotřebiče si tedy nejprve rozmyslete, jak velkou pračku a jakou kapacitu požadujete.

Podle toho se už bude odvíjet celý nákup.