Jak zapojit pračku

Zapojit novou pračku není nic složitého. Stačí dodržet pár kroků a můžete začít s praním. O jaké kroky se jedná? To se dozvíte z následujících řádků.

Pračka je kvůli převozu zabalená a obvykle také vycpaná polystyrenem. Než se pustíte do samotného zapojení, dejte dolů nejen obal, ale také zkontrolujte, že nikde nezůstal nějaký kus polystyrenu.

 

Umístění

Základem je umístění pračky na rovnou plochu. Pokud se spotřebič kýve, je potřeba jej nejprve podložit nějakou destičkou nebo něčím, co ho uvede do vodorovné polohy.

Poté vypněte pojistku, která chrání buben při převozu. U každé pračky se pojistka vypíná trochu jiným způsobem, který najdete vždy popsaný v manuálu.

 

Zapojení

Součástí pračky by měla být napouštěcí hadice. Umístěte pračku do takové vzdálenosti od přívodu vody, abyste hadici mohli napojit z jedné strany ze zadní části pračky a z druhé právě na přívod vody. Tato situace se dá případně řešit i dokoupením delší přívodní hadice. Určitě je lepší koupit jednu delší než na sebe napojovat dvě kratší hadice.

Další důležitou hadicí je pak ta na odtok vody. Tady máte dvě možnosti. Ve starších domácnostech budete muset konec této hadice dát do vany nebo umyvadla. Další z možností je pak dokoupení součástky k sifonu umyvadla nebo vany, na kterou budete moct napojit odtokovou hadici z pračky. Novější nebo zrekonstruované koupelny obvykle disponují připraveným odpadovým kohoutem na odpad ve zdi, do kterého stačí hadici zapojit.

Posledním krokem je zapojení do elektřiny. Tento krok je velmi jednoduchý, vezmete elektrickou zástrčku a vsunete do zásuvky. Určitě je dobré zapojit zástrčku do samostatné zásuvky. Používání rozdvojky v tomto případě nedoporučujeme.