Průmyslové pračky

Zatímco si domácnosti obvykle vystačí s klasickými pračkami, majitelé prádelen vyhledávají průmyslové pračky pro profesionální využití. Takové spotřebiče v běžných obchodech obvykle nenajdete a budete muset zabrousit do speciálních prodejen. Od běžných praček se liší hlavně objemem. Kapacita některých profesionálních praček je totiž větší než sto kilogramů prádla.

Průmyslové pračky se hodí všude, kde je potřeba prát často a velké množství prádla. Jsou to tedy nejen prádelny, ale také wellness centra, hotely, penziony nebo restaurace. Důležitá je nejen kapacita, ale také dlouhá životnost pračky. Spotřebiče by tedy měly být konstruované tak, aby při praní několika várek denně vydržely spoustu let.

 

V čem se průmyslové pračky liší

Profesionální pračky obvykle bývají uzpůsobené podle potřeb zákazníka. Pro hotely je důležitá rychlost praní a velký objem bubnu. Pro penziony je pak zásadní snadná obsluha. Ve veřejných prádelnách nebo na kolejích jsou oblíbené pračky s mincovníkem, kdy si každý může vyprat své prádlo za určitý poplatek. A ve zdravotnictví dbají na vysoký výkon a velkou kapacitu.

Hlavním znakem profesionálních praček je jejich robustnost. Jsou totiž konstruovány na velmi časté používání. Dále je to vysoký výkon. Co se týče počtu otáček, záleží na modelech. Najdou se pračky s nízkým počtem otáček – okolo 500 za minutu – ale také modely, jejichž buben se kolem své osy za stejnou dobu otočí hned 1280krát.

Co se týče plnění, nemůžete si vybírat. Profesionální pračky jsou totiž plněné zepředu. Pokud je průmyslová pračka ideálním spotřebičem pro vaši prádelnu, rozhodněte se, jaké parametry potřebujete a kontaktujte výrobce s vašimi požadavky.